Drewniane meble w ogrodzie

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, to wystrój ogrodu będzie dla Ciebie równie ważny, jak wystrój domu. Znaczenie ma zarówno rodzaj posadzonej roślinności, jak i ogrodowa architektura. Wśród tej ostatniej szczególne miejsce zajmują ogrodowe meble. Powinny być wygodne i estetyczne, dzięki czemu będą zachęcać do wypoczynku. Dostępność mebli wykonanych z różnych materiałów stwarza szerokie możliwości przy aranżacji ogrodów. Na szczególną uwagę zasługują tu meble wykonane z naturalnych materiałów, w tym z drewna.

Meble drewniane mają wiele zalet i od lat chętnie wprowadzane są do ogrodowych aranżacji. Ich zróżnicowaniu sprzyja możliwość wykorzystania różnych gatunków drewna oraz sposób, w jaki zostaną przygotowane przed wprowadzeniem do ogrodu. Mogą być malowane na rozmaite kolory lub zabezpieczone w taki sposób, by rysunek drewna był wyraźnie widoczny. Doskonale sprawdzają się w roli mebli wypoczynkowych, co tłumaczy ich niezmienną popularność.

Blisko natury

Jedną z największych zalet mebli drewnianych jest rodzaj zastosowanego do ich produkcji materiału. Drewno to materiał naturalny, który nie zawiera żadnych alergenów. Jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, także dla małych dzieci. Jego zaletą jest także to, że doskonale wygląda na tle ogrodowej roślinności. Dobrze komponuje się z różnymi gatunkami drzew, krzewów i bylin zastosowanych w aranżacji ogrodu oraz innymi naturalnymi materiałami wykorzystanymi przy jego urządzaniu.

Drewniane mele ogrodowe można ustawić na kamiennym patio, wyłożonym płytami tarasie lub bezpośrednio na trawniku. Dobrze sprawdzą się też na balkonie, gdzie można stworzyć namiastkę ogrodowej przestrzeni.

Różne formy

Meble wykonane z drewna cechują się dużą różnorodnością. Znajdziemy pośród nich ogrodowe krzesła i stoły oraz całe zestawy mebli, gdzie w skład kompletu wchodzi duży stół lub mała ława oraz dostosowane do nich wielkością siedziska. Meble ogrodowe z Bazkar.pl to jednak nie tylko krzesła i stoły, ale również ogrodowy barek i drewniane leżaki z możliwością regulacji oparcia.

Do takich mebli można dopasować wygodne, miękkie poduszki. Dzięki temu jeszcze bardziej poprawi się komfort wypoczynku, a meble zostaną ożywione za sprawą barwnej tkaniny.

Ogrodowe meble wykonuje się z drewna gatunków rodzimych oraz gatunków egzotycznych. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału materiał może różnić się właściwościami, w tym także odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Zalety i wady

Drewniane meble ogrodowe są estetyczne, trwałe i doskonale komponują się z innymi elementami ogrodowej architektury. Dobrze wyglądają na tle roślinności, a w aranżacjach można je łączyć z kamieniem, cegłą, szkłem i wieloma innymi materiałami. Dla zachowania ich świetnej formy kluczowe pozostaje zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem czynników biologicznych (owady, bakterie, glony i grzyby) oraz atmosferycznych (opady deszczu, wilgoć). Jeśli jednak drewno zostanie odpowiednio zaimpregnowane, a po zakończeniu letniego sezonu zabezpieczone na zimę powinno posłużyć przez kilka, a nawet kilkanaście kolejnych lat.

Drewno jest jednym z najpiękniejszych materiałów, jakie możemy pozyskać z natury. Nie jest jednak całkowicie wolne od wad. Jedną z nich jest jego waga. Ciężar drewnianych mebli sprawia, że stosunkowo trudno jest je przestawić lub przenieść w inne miejsce. Pomimo tego i tak cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Okazuje się bowiem, że zalety drewna przeważają nad wadami, a lakiery, bejce i impregnaty zastosowane do jego pielęgnacji mogą zagwarantować wysoką jakość mebli na długie lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge