Kominki wiszące – ciepło na okrągło?

Kominek to marzenie każdego domownika. Coraz łatwiej o ich instalację, nawet w mieszkaniach. A może by tak kominki wiszące? Co to takiego? Rozwiązanie w postaci podwieszanego kominka zyskuje spore uznanie pośród właścicieli domostw. Przede wszystkim ze względu na efekty wizualne. Tego typu alternatywa nie nadaje się do każdego wnętrza i wymaga odpowiedniej konstrukcji. Jeśli jednak w dużym salonie spełniającym głównie rolę reprezentacyjną, zależy nam na niecodziennym efekcie wizualnym, kominek podwieszany spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

Kominki wiszące, podwieszane, obrotowe

Kominki wiszące mogą być montowane do ściany bądź do sufitu. Pierwszy typ montażu pozostawia dużo większe pole do popisu. Mamy do wyboru o wiele więcej konstrukcji, różniących się wizualnie, jak i pod względem gabarytów. Bardzo ciekawą opcją stylistyczną jest kominek obrotowy. Wszystkie z wymienionych typów najczęściej oferują zamknięte palenisko. Kwestia funkcjonalności schodzi zatem na nieco dalszy plan. Nie oznacza to, że nie można znaleźć kompromisu pomiędzy unikatowym wyglądem, a uzyskaniem pożądanego ciepła. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to propozycja przede wszystkim dla osób szukających wykonań, które stylistycznie podbijają gusta.

Konstrukcje tego typu są bardzo okazałe. Często umieszczane w centralnym punkcie pomieszczenia. Zajmują dużo miejsca stąd najlepiej sprawdzają się w przestronnych salonach i tym podobnych pokojach. Aby konstrukcja była stabilna i spójna, wymagana jest stosunkowo długa rura.

Najciekawszym rozwiązaniem stają się kominki obrotowe. Wpływa na to fakt, że niezależnie od sposobu ich ustawienia, z każdej strony raczą nas widokiem ogniska. Atmosfera we wnętrzu staje się niezwykle przyjazną i ciepłą. Dosłownie i w przenośni. Najbardziej popularne są kominki obrotowe o kształcie walca. Mogą oferować obrót nawet o 360º, ale ostateczny efekt zależny jest od wybranego modelu.

Do jakiej aranżacji pasują wiszące kominki

Kominki podwieszane do ściany czy sufitu, a także obrotowe, doskonale wpisują się w charakter luksusowych wnętrz. Przestronnych apartamentów oraz otwartych przestrzeni. Nierzadko zajmują centralne miejsce. W pomieszczeniach wielofunkcyjnych będą podziwiane z każdej strony. Można cieszyć się poczuciem ciepła domowego ogniska w salonie, jak i siedząc w jadalni, i spoglądając na palące się drewno.

W czasie zakupów

Podczas zakupu tego typu kominka, pod uwagę należy brać przestrzeń, jaką dysponujemy. Do tego stylistykę wnętrza oraz sposób montażu. Kolejno stosowane paliwo i ogólną estetykę instalacji. Całość powinna pasować do pomieszczenia, w którym ma zagościć oraz przyjętej aranżacji. Na wydajność i skuteczność wpływać będą – regulacja dopływu powietrza, system czystej szyby czy też system dopalania spalin.

Przeanalizujmy własne potrzeby i zwróćmy uwagę na wszystkie z powyższych elementów. Kominki wiszące każdorazowo zaskakują swoim efektownym wyglądem, ale kwestie techniczne są równie ważne, by cieszyć się wybraną konstrukcją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge