Oświetlenie podłogowe w stylu skandynawskim

Aranżacja skandynawska charakteryzuje się prostotą i niezwykłą funkcjonalnością. Mamy do czynienia z wnętrzami przestronnymi, dobrze oświetlonymi i utrzymanymi w stonowanych barwach. Do tego, ta wyjątkowa prostota wpisuje się w trendy obowiązujące względem współczesnych wnętrz. Tego typu stylistyka nie jest trudną do stworzenia. Propozycje oświetleniowe różnego rodzaju pozwalają wybierać pośród lamp, które spełniają wszystkie kryteria skandynawskich wnętrz.

Lampy podłogowe w aranżacji skandynawskiej

Warto postawić na lampy podłogowe, które są bardzo funkcjonalne. Pasują praktycznie do każdego wnętrza, niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kinkietów, jeśli nie dysponujemy odpowiednim miejscem na ścianie, by pozwolić sobie na rozwiązanie tego typu.

Lampa podłogowa w małym wnętrzu spełniać będzie przede wszystkim rolę użytkową. Doświetli ciemne kąty, wnęki i fragmenty powierzchni, do których nie ma szans dotrzeć światło centralne. Pozwoli na urządzenie miejsca do wieczornego czytania bądź popołudniowego relaksu. Z kolei na dużych przestrzeniach, pośród obszernych salonów czy pokojów dziennych, z powodzeniem uzupełni dekorację wnętrza, w zależności od sposobu ustawienia.

Dla zachowania spójności aranżacji i uzyskania charakteru wnętrza typowo skandynawskiego, można pokusić się o nowoczesne lampy podłogowe utrzymane w bieli. Doskonale sprawdzają się te, które zostają opatrzone metalowym kloszem. Są to konstrukcje nawiązujące do industrialnych aranżacji, ale w skandynawskich wnętrzach odpowiadające charakterystycznej prostocie i funkcjonalności.

Do tego materiałowe abażury, które są również proste w swoim wykonaniu, ale dają możliwość uzyskania nastrojowego światła. Co za tym idzie, ciepłego i przyjaznego wnętrza.

Warto pamiętać o tym, że lampy podłogowe nie muszą stanowić kompletu z innego rodzaju oświetleniem, które gości w aranżacjach skandynawskich. Połączenie tekstylnego abażuru lamp stojących wraz z metalowymi kloszami oświetlenia wiszącego, daje ciekawy efekt. Sedno tkwi w tym, by obydwa wykonania utrzymane były w stylistyce skandynawskiej. Mają być zatem proste. Pozbawione świecidełek i zbędnych ozdób, które zarezerwowane są dla zupełnie innych aranżacji wnętrzarskich.

Czerń czy może biel?

Zwykliśmy stawiać na jasną i stonowaną kolorystykę w pomieszczeniach urządzanych w stylu skandynawskim. Niekiedy pozwalamy sobie na dodatki w żywych barwach, które uatrakcyjniają odbiór pomieszczenia. Biel, beże czy szarości to rozwiązanie pewne i bezpieczne. W aranżacji skandynawskiej możemy jednak równie dobrze postawić na wyraziste i mocne w swoim charakterze, czarne klosze oraz abażury. Doskonale prezentujące się na jasnym tle.

Salon i strefa wypoczynkowa

W miejscu przeznaczonym na wypoczynek doskonale sprawdza się nowoczesny tripod. Lampa bazująca na trzech nogach, prosta i przede wszystkim spełniająca funkcje użytkowe.

Podsumowując, do skandynawskiej aranżacji wpiszą się rozwiązania najprostsze, najbardziej funkcjonalne, ale nie banalne. Wyraziste, charakterystyczne, bez zbędnych ozdób. Spróbujmy znaleźć idealną lampę podłogową do swojego wnętrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge