Zabawki dla najmłodszych, czyli jak wspierać rozwój dziecka

Ciekawe i dobrze przemyślane zabawki dla najmłodszych nie tylko dają dzieciom okazje do świetnej zabawy, ale także wspierają ich rozwój. W okresie od 0 – 24 miesiąca życia dziecka zaznacza się jego najintensywniejszy rozwój. W momencie ukończenia 1 roku maluszek staje się coraz bardziej aktywny, a jego ruchy znacznie lepiej skoordynowane. W tym wieku dziecko odbiera już znacznie więcej bodźców ze świata zewnętrznego i potrafi połączyć różne elementy w bardziej skomplikowane ciągi i układy. Krótko mówiąc, staje się małym odkrywcą, który chętnie doświadcza nowych rzeczy i pożąda nowych wrażeń.

Moment, w którym dziecko jest bardziej aktywne ruchowo i zaczyna wykazywać coraz większe zainteresowanie znajdującym się wokół otoczeniem, jest idealnym czasem na wprowadzenie nowych zabawek, posiadających walory edukacyjne, poznawcze i inne. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie funkcji poznawczych z dobrą zabawą. Dla mnie taką zabawka jest Wyścig Kaczuszek – Yookidoo.

Najlepsze zabawki dla najmłodszych

Kiedy poszukujesz ciekawych zabawek dla twojego maluszka, powinnaś postawić na ich różnorodność. Niech to będą książeczki dla maluszków, dostosowane do wieku dziecka klocki, lalki, czy autka, pluszowy miś, ale także zabawki do wody. Dzięki temu stwarzasz dziecku możliwość zabawy w różnych okolicznościach. Pluszowy miś idealnie sprawdzi się jako przytulanka, która umili zasypianie w łóżeczku, książeczki zajmą dziecko podczas długiej podróży samochodem, inne zabawki świetnie wypełnią mu czas w domu.

Idealne zabawki dla najmłodszych to takie, które uczą przez doświadczenie. Dziecko od najmłodszych lat będzie poznawało podstawowe prawa panujące w przyrodzie, jeśli pozwolisz mu:

  • bawić się w piaskownicy, gdzie będzie mogło przesypywać, wysypywać lepić itd.,
  • dostarczysz zabawki do wody i umożliwisz nalewanie, przelewanie, wylewanie i chlapanie,
  • nauczysz posługiwania się wagą szalkową dla dzieci.

Dzięki takim zabawom nasze pociechy już od najmłodszych lat w praktyce uczą się, czym są jednostki miary, objętości i wagi.

Zabawki dla najmłodszych i woda

Zabawki, które można wykorzystać podczas kąpieli nie tylko stwarzają dziecku możliwości poznawcze, ale również są świetną okazją do zabawy. Większość maluszków uwielbia kąpiele, a jeśli dodatkowo pozwolisz, by zajęło się w wodzie zabawą, sprawisz mu ogromną frajdę. Tak właśnie było z moją córą. Polubiła Wyścig kaczuszek i teraz już codziennie bawi się nim przy kąpieli. Zabawka posiada w zestawie fontannę i cztery kaczuszki. Zasilana jest baterią. Kaczuszki ścigają się na torze wodnym wokół fontanny, a umieszczone na górze fontanny dają ciekawe, a najważniejsze każda z nich różne, efekty wodne i dźwiękowe. Wyścig Kaczuszek – Yookidoo jest właśnie takim przykładem zabawki dla najmłodszych, która posiada duże walory edukacyjne. Maluszek uczy się, że woda może rozpryskiwać się na wiele  różnych sposobów, uczy się też zależności przyczynowo – skutkowych (każda kaczuszka daje inne efekty) i trenuje koordynację wzrokowo – ruchową (dziecko łapie kaczuszki ścigające się na fontannie).

Jak działa Wyścig Kaczuszek – Yookidoo możesz zobaczyć tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge